Hakkımızda

Sosyal Birim nedir ? Sosyal birim nasıl doğmuştur?

İnternet her türlü bilginin yer aldığı sınırı olmayan bir havuzdur. Bu havuz her gün birileri tarafından gün ve gün doldurulmaktadır, doldurulmaktadır ve doldurulmaktadır. Fakat bu bilgi havuzunda özellikle reyting toplamak, ilgi çekmek ve kitle oluşturmak başta olmak üzere bir çok hatalı ve eksik bilgi girişi yapılmaktadır. Sitemiz de günümüzde artan sosyal ve ekonomik bir dizi sorunla birlikte sosyal yardımlar alanında insanımızın doğru habere ve doğru bilgiye ulaştırmak amacıyla doğmuştur. Güncel ve en doğru bilgiyi okuyucularıyla paylaşmayı hedeflemektedir.

Başlıca amacımız sosyal yardımlar hakkında bilgi aktarmaktır. Sosyal yardımlar insanları ekonomik olarak güçlendirmek, dezavantajlı grupların dezavantajlarını ortandan kaldırmak veya en aza indirmek, kişi, grup ve ailelere destek olmak misyonu ile vardır.

Site kurucusu Sosyal Çalışmacı olarak görev yapmaktayım. Artan sosyal sorunlar ve bu alana yönelik ihtiyaç hasıl olan doğru bilgiye ulaşma ihtiyacı için 2020 senesinin Nisan ayında, Covid-19 karantinasında internet sitemiz yayın hayatına başladı.

Sitemizde kamu başta olmak üzere, özel sektör ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından halihazırda yapılmakta olan ve yeni yapılacak olan sosyal yardım içerikleri nedir ve bunların şartları nelerdir soruna cevap bulabilirsiniz.

Tip 1 diyabet hastası olmam sebebiyle. Diyabet hastalığıyla ilgili paylaşımlar da yer vereceğim.

Bunun dışında tamamen yazarın ilgi alanı olması sebebiyle bazı güncel haberler ve kişilere ek gelir fırsatı oluşturabilmesi masadıyla evde yapılabilecek, kazanç sağlayacak basit işlerle ilgili de bilgiler yer almaktadır.

Sayfamızda maddi veya nakdi yardım yapılmamaktadır. Herhangi bir kamu, özel kuruluş veya STK ile bağlantısı bulunmamaktadır. Bize iletişim kısmından iletişim formunu doldurarak her türlü konuyla ulaşabilirsiniz,

Sağlıklı günler dileriz.